صفحه اصلی > اخبار بيمارستان 


  چاپ        ارسال به دوست

امیدی تازه برای درمان بیماران در مرکز پرتو درمانی امید دستگاه شتاب دهنده خطی های انرژی به زودی به بهره برداری خواهد رسید

 

 امیدی تازه برای درمان بیماران در مرکز پرتو درمانی امید
دستگاه شتاب دهنده خطی های انرژی به زودی به بهره برداری خواهد رسید

دستگاه شتاب دهنده خطی های انرژی مرکز پرتو درمانی امید بندرعباس به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس مجتمع آموزشی ، پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) ضمن بیان این که دستگاه شتاب دهنده خطی های انرژی مرکز پرتو درمانی امید به زودی به بهره برداری خواهد رسید گفت: بدین منظور طی جلسه ای در خصوص طراحی داخلی و آماده سازی فضای نصب دستگاه تصمیم گیری های لازم انجام گردید.

حسنی آزاد در ادامه با اشاره به اینکه آماده سازی فضا ، گرفتن مجوزهای نصب مکانیکی دستگاه از انرژی اتمی و نصب فیزیکی دستگاه ،تست های پذیرش ، کنترل و کیفی و راه اندازی طی 2 الی 3 ماه آینده به انجام خواهد رسید گفت: با راه اندازی دستگاه شتابدهنده خطی در مرکز پرتو درمانی امید، امید به درمان بیماران سرطانی و نیازمند به پرتودرمانی در استان هرمزگان بسیار افزایش خواهد یافت و رنج سفر به سایر استان های همجوار بر بیماران هموار خواهد شد.

دکترآشوری متخصص رادیوتراپی و مسئول بخش پرتودرمانی امید در این خصوص در گفت : پیش از این بدلیل اینکه تنها یک دستگاه با انرژی پایین در مرکز پرتودرمانی امید فعال بود در بسیاری از موارد بیمارانی که جهت درمان نیاز به پرتودرمانی با انرژی بالا داشتند به سایر استانها ارجاع داده می شدند.

وی همچنین افزود تا کنون 1180 مورد پرونده بیمار سرپایی جهت درمان در مرکز پرتو درمانی امید ثبت گردیده است که با توجه به شیوع سرطان در جوامع بشری و در کشور لازم است برنامه ویژه جهت پیشگیری و درمان این بیماران انجام گردد.

این جلسه با حضور نماینده دفتر فنی دانشگاه علوم پزشکی ، پیمانکار و مشاور شرکت و تیم مدیریت بیمارستان در مرکز پرتو درمانی امید برگزار گردید.


٠٨:٥٧ - 1396/06/07    /    شماره : ٨٩٦٥    /    تعداد نمایش : ٢٨٨خروج